Skup Aut Warszawa » Blog » Czy warto montować LPG w aucie?

BLOG

Czy warto montować LPG w aucie?

Spis treści

lpg

Kierowcy mają bardzo różne opinie o tym, jak należy obchodzić się z samochodem, by psuł się jak najmniej. Jednak najczęstszym sporem jest ten dotyczący instalacji LPG. Autogaz ma tylu zwolenników, co przeciwników. Obie strony mają za sobą zasadne argumenty. Jakie?

Oszczędność

Jak wiadomo jest to powód, dla którego kierowcy decydują się na założenie instalacji LPG. Aby przekonać się, ile można w ten sposób zaoszczędzić na paliwie, wystarczy porównać cenę benzyny i gazu na najbliższej stacji. Jednak pamiętajmy, że jest to inwestycja, która jakiś czas się zwraca. Na początek więc pieniędzy nam ubędzie.

LPG niszczy silnik

Jedni mówią, że jest to mit, drudzy, że fakt poparty dowodami. A jak jest naprawdę? To zależy od silnika. Nie każdy samochód znosi dobrze gaz. Może się zdarzyć, że LPG uszkodzi zawory i wtryski. Mówi się także o wielu innych elementach, np. głowicy. Czy części te zostały uszkodzone w wyniku jeżdżenia na gazie – pewnie nigdy się nie dowiemy. Podobnie z dylematem, czy instalacja LPG założona została poprawnie i nie była budżetowa. Chcąc zakładać gaz w samochodzie, powinniśmy brać to pod uwagę już przy wyborze auta. Najlepiej wybrać taki, co do którego krążą opinie, że dobrze znosi gaz i nie ma w wyniku tego problemów. Jeśli informacji o danym modelu i LPG są skąpe – darujmy sobie takie połączenie.

Łatwiej sprzedać samochód

Samochód z już założoną instalacją LPG łatwiej jest sprzedać. Czy zawsze jest to prawda? Pewnie nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że stanowi to atut samochodu. Wielu kierowców nie chce na samym starcie wydawać na to pieniędzy. Wolą od razu jeździć na gazie i mieć problem z głowy.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą samochodu, to sprawdź nasz skup aut Warszawa!

LPG wybuchają

Słyszy się wiele złego o bezpieczeństwie instalacji gazowych w samochodach. Pogłoski o wybuchaniu i ulatnianiu się gazu momentalnie obiegają internet. Prawda jest taka, że takie problemy miały miejsce… ale w latach 90. Obecnie jest to rzadkość. A i te nieczęste wypadki zwykle spowodowane są zaniedbaniami. Same butle gazowe podlegają rygorystycznym normom, które sprawiają, że jest to jeden z najbezpieczniejszych elementów w samochodzie. Do tego instalacje należy zakładać u specjalisty, a nie pod blokiem i stawiać się na regularnych przeglądach jej szczelności.

Zobacz podobne wpisy