Skup Aut Warszawa » Blog » Ozonowanie auta – czy warto?

BLOG

Ozonowanie auta – czy warto?

Spis treści

ozonowanie

Przed pandemią koronawirusa ozonowanie samochodu nie cieszyło się wielką popularnością. Stosowano je wprawdzie do czyszczenia klimatyzacji, jednak niewielu ludzi zastanawiało się nad rozszerzeniem usługi na całe auto. Wzrost świadomości dotyczącej higieny pociągnął za sobą wzrost zainteresowania ozonowaniem auta. Warsztaty, biorąc pod uwagę wymogi sytuacji, stosują ozonowanie jako część innych usług. Sprawia to, że ozonowanie samochodu to niewielka cena, liczona jako dodatkowa usługa. Jeśli zastanawiasz się jak ozonować samochód i czy warto to zrobić, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Na czym polega ozonowanie?

Zastanawiasz się jak ozonować auto? Najlepiej powierzyć tę kwestię fachowcom. Ozonator do samochodu to specjalne urządzenie, które za pomocą wysokiego napięcia i promieni UV tworzy ozon. Następnie wnętrze pojazdu poddawane jest procedurze. W jej trakcie ozon, gaz o właściwościach odkażających, wirusobójczych i bakteriobójczych, wtłaczany jest we wszystkie zakamarki Twojego auta. Warto pamiętać, że w ten sposób zdezynfekowana zostanie także tapicerka, której czyszczenie jest dość kłopotliwe.

Jak długo powinno się ozonować samochód?

Zwykle cały proces trwa około pół godziny, wiele jednak zależy od wielkości pojazdu.

Co daje ozonowanie auta?

Ozonowanie jest efektywną metodą walki z drobnoustrojami, które mogą wywoływać różne choroby czy alergie. Zginą także wirusy, roztocza, grzyby, pleśnie, pyłki i bakterie. Dzięki tej procedurze pozbędziesz się również przykrych zapachów, takich jak zapach dymu tytoniowego czy jedzenia.

Czy wiesz, że autoskup Warszawa zapłaci więcej za Twoje auto?

Ozonowanie kontra koronawirus – czy warto?

Najbardziej nurtującym pytaniem, zważywszy na pandemię, jest to, czy ozon poradzi sobie z koronawirusem. Odpowiedź brzmi: tak. Wirusy są przeważnie wrażliwsze niż bakterie, a koronawirus nie należy w tej kwestii do wyjątków.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dobie pandemii ozonowanie zapewnia bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy musisz wpuścić do samochodu kogoś obcego, np. mechanika. Sprawdzi się także przy zakupie używanego auta – przecież nie wiadomo przez ile rąk przeszło, zanim trafiło właśnie do Ciebie. Dodatkowo pozbędziesz się też nieprzyjemnych zapachów. Jeśli masz dzieci, to warto zastanowić się nad tym dwa razy. Dzieci są wrażliwsze na różnego rodzaju alergeny, które mogą wywołać objawy takie jak np. katar, kichanie czy pokrzywka skórna. W przypadku ozonowania nie musisz się także martwić o chemiczny zapach, ponieważ procedura nie zakłada żadnych środków tego typu. Wprowadzany jest jedynie ozon, który szybko rozpada się do pierwotnej postaci, czyli tlenu.

Zobacz podobne wpisy