Skup Aut Warszawa » Blog » Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

BLOG

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Spis treści

kradziez

Mimo powstawania coraz to nowszych systemów antywłamaniowych, w Polsce wciąż kilkadziesiąt tysięcy pojazdów rocznie pada ofiarą złodziei. Często łupem staje się tylko wyposażenie, podczas gdy samo auto pozostaje na swoim miejscu. Wprawdzie statystki mówią, że z roku na rok kradzieży jest coraz mniej, jednak myśl o tym, że rano nie zastanie się swoich czterech kółek pod domem spędza sen z powiek wielu kierowcom. Co więc zrobić, by choć po części zabezpieczyć swój samochód?

Jak zabezpieczyć auto? – Nie kuś losu

Po pierwsze i najważniejsze: bądź zapobiegliwy. Stare porzekadło mówi, że to okazja czyni złodzieja i warto wziąć to sobie do serca. Twoja nieuwaga może przyciągnąć włamywaczy, szukających łatwych łupów. Pamiętaj więc o zamknięciu nie tylko drzwi, ale i bagażnika. Nie zostawiaj opuszczonych szyb, nawet gdy jest to tylko mała „szparka” – czasami to wystarczy, by wprawny złodziej dostał się do środka.

Nie najlepszym pomysłem jest też zostawianie cennych rzeczy w środku: jeśli już musisz to zrobić, schowaj je przed wzrokiem przechodniów. Nie parkuj auta w „podejrzanych” miejscach: nieoświetlonych zaułkach, niestrzeżonych parkingach znajdujących się na uboczu. Jest to raj dla potencjalnych złodziei: nikt przecież nie zwróci tam uwagi na ich poczynania.

Immobilizer

Jest to już standard w praktycznie każdym samochodzie. Jego działanie polega na elektronicznej blokadzie zapłonu silnika. Odpalić auto można jedynie po włożeniu do stacyjki kluczyka, który wyposażony jest w odpowiedni (pasujący) kod elektroniczny.

Chcesz sprzedać auto? skup aut za gotówkę Warszawa może Ci w tym pomóc!

Alarm

Jak każda technologia, immobiliser, nie jest jednak skuteczny w 100%. Dodatkowo nie uchroni pojazdu przed splądrowaniem. Warto więc pomyśleć o autoalarmie, który będzie dodatkową przeszkodą. Na pewno wydłuży czas całego procederu, co pozwoli właścicielowi lub ewentualnym świadkom na reakcję.

Inne sposoby

Kolejną metodą zapobiegania jest blokada, która może dotyczyć pedałów, układu kierowniczego czy skrzyni biegów. Można ją zdjąć za pomocą specjalnego kluczyka. Dodatkowo warto wyposażyć nasze auto w GPS. Nie uchroni to wprawdzie pojazdu przed samą kradzieżą, ale pomoże go zlokalizować, co będzie sporym ułatwieniem dla organów ścigania.

Zobacz podobne wpisy