Skup Aut Warszawa » Blog » Wady i zalety samochodów kombi

BLOG

Wady i zalety samochodów kombi

Spis treści

kombi

Cechy charakterystyczne kombi

Nadwozie tego typu charakteryzuje się wydłużona tylną częścią, która przeznaczona jest na bagaż. Z tego powodu uważane jest za auto typowo rodzinne, szczególnie że zwykle nie jest zbyt atrakcyjne wizualnie. Jest to nadwozie dwubryłowe, składające się z części silnikowej z przodu i pasażersko- bagażowej z tyłu. Wysokość kabiny nie zmniejsza się aż do końca samochodu, gdzie tylna szyba łączy się z bagażnikiem. Jego klapa podnosi się razem z szybą i łączy z częścią dla pasażerów stanowiąc dodatkowe drzwi pojazdu. Kombi spotykane jest zarówno w wersji trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej.

Zalety kombi

Najważniejszą i powszechnie podkreślaną zaletą tych aut jest pojemny bagażnik. Otwór bagażowy jest szeroki, co pozwala na przewożenie rzeczy o dużych gabarytach. Kombi doceniane jest jako samochód rodzinny, w którym zmieszczą się bagaże nawet pięciu osób. Jego zalety docenią także wszyscy, których czeka przeprowadzka. Na dachach samochodów typu kombi często montuje się relingi do przewozu rowerów czy nart, a nawet boxy dachowe.

Wady kombi

Najczęściej podkreślaną wadą tych samochodów jest nieatrakcyjny wygląd. Zakup auta typu kombi nie jest podyktowany emocjami, lecz względami praktycznymi. Jest to samochód typowo użytkowy, dzięki któremu pomieszczenie całej rodziny z kompletem bagaży w aucie staje się nieco prostszym zadaniem. Przy starszych modelach wadą było większe spalanie, jednak w nowszych wersjach ten problem już nie występuje.

Czy kombi przechodzi do lamusa?

Jeszcze kilka lat temu kombi było niezwykle popularne. Dzisiaj nie tak łatwo znaleźć je na ulicach. Ten typ nadwozia traci stopniowo swoją popularność na rzecz SUVów , które wydają się bardziej praktycznym rozwiązaniem. Dają bowiem, oprócz pojemnego bagażnika, możliwość poruszania się po drogach nieasfaltowych bardziej komfortowo niż inne auta. Posiadasz samochód z nadwoziem kombi i chcesz się go pozbyć? Sprawdź skup aut Warszawa!

Zobacz podobne wpisy