Skup Aut Warszawa » Blog » Wymiana koła w samochodzie – jak zrobić to samodzielnie?

BLOG

Wymiana koła w samochodzie – jak zrobić to samodzielnie?

Spis treści

wymiana kola

Umiejętność ta jest wręcz punktem honoru dla wielu mężczyzn. Dlatego biorą się oni za tą czynność bez przygotowania, sądząc, że maja to we krwi. Jednak często już w trakcie okazuje się, że tylko z pozoru jest to proste zadanie. Jak więc zrobić to dobrze i, przede wszystkim, bezpiecznie?

Wymiana koła – od czego zaczać?

To, że robiłeś to już wcześniej, nie znaczy, że wykonałeś wymianę koła w swoim samochodzie poprawnie. Ale przecież koło nie odpadło podczas jazdy, więc dobra nasza, prawda? Jasne to podstawa, aby koło pozostało na swoim miejscu. Jednak późniejszy komfort jazdy i brak problemów też się liczą, nie sądzisz? Wymianę koła, tak jak wiele innych rzeczy, można zrobić lepiej lub gorzej. Zobacz więc jak się za to zabrać, by wszystko poszło gładko.

Przygotuj niezbędne narzędzia

Wiem, że to brzmi banalnie, ale taka jest prawda. Zanim weźmiesz się do roboty, prześledź kolejne etapy zadania i pomyśl, co będzie ci potrzebne. Przygotuj niezbędne narzędzia, żeby później nie kombinować.

Gdzie bezpieczenie wymienić koła?

Wymiany kół możesz dokonać na własnej posesji lub w garażu. Jeśli posiadasz działkę gdzieś za miastem i regulamin na to pozwala, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać tam auto. Najważniejsze, żeby nikt ci nie przeszkadzał i cię nie popędzał. W pośpiechu popełnia się najwięcej błędów.

Czy wiesz czym jest skup aut osobowych Warszawa?

Zanim zaczniesz wymianę kół

Najpierw, jeszcze podczas parkowania, wyprostuj koła i wrzuć jedynkę lub wsteczny. Wyłącz silnik i zaciągnij hamulec ręczny. Kolejną rzeczą jest sprawa zabezpieczenia kół. W tym celu należy użyć specjalnych klinów lub, w ostateczności, kamieni.
Teraz możesz bezpiecznie wymienić koło. Najpierw przygotuj sobie „zapas” i wyciągnij wszystkie narzędzia. Kolejnym etapem jest poluzowanie śrub – chodzi o to, żeby upewnić się, że puszczą bez żadnych problemów. Jeżeli masz z tym kłopot, popracuj nad nim teraz – gdy auto stoi stabilnie na czterech kołach.

Do dzieła

Gdy już wszystko masz przygotowane, podłóż podnośnik. Pamiętaj, że musi stać stabilnie – od tego zależy twoje bezpieczeństwo. Unieś auto – nie musi być zbyt wysoko podniesione: 2 cm wystarczą w zupełności. Zdemontuj koło i na jego miejsce nałóż nowe, po czym dokręć śruby. Nie używaj jednak maksymalnej siły – zrób to dopiero, gdy samochód będzie stał z powrotem na podłożu.

Zobacz podobne wpisy