Skup Aut Warszawa » Blog » Kupno używanego auta w dobie pandemii

BLOG

Kupno używanego auta w dobie pandemii

Spis treści

Kupno samochodu nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w czasach pandemii. Do zmartwień dotyczących wyglądu auta, przebiegu i ogólnego stanu technicznego dochodzą jeszcze wątpliwości w związku z ryzykiem zakażenia. Jeśli interesuje Cię kupno samochodu używanego, to z pewnością zastanawiasz się jak uchronić się przed bakteriami i zarazkami. Jak więc temu zaradzić? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Pierwszy krok – oględziny

Zabierając się do oglądania samochodu, którym jesteś zainteresowany, nie możesz zapomnieć o podstawowych zabezpieczeniach. W tej sytuacji obowiązują te same środki ostrożności, co w każdej innej przestrzeni poza domem, czyli maseczka i rękawiczki. Warto też mieć przy sobie środek odkażający. Zwróć uwagę, czy sprzedający nie dotyka klamek gołymi rękoma i czy je dezynfekuje. Zanim zajrzysz do środka, otwórz wszystkie drzwi i odczekaj chwilę, żeby nie oddychać zalegającym tam powietrzem.

Kwarantanna – co zrobić po kupnie auta?

Zdecydowałeś się na kupno używanego samochodu i zastanawiasz się co dalej? Po pierwsze, musisz dostarczyć auto pod dom. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, to w miarę możliwości nie powinieneś prowadzić zakupionego pojazdu w drodze powrotnej. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, zapytaj sprzedawcę o możliwość dostarczenia pojazdu w wybrane przez ciebie miejsce. Zanim zaczniesz jeździć zakupionym autem, poddaj je kwarantannie. Najlepiej, żeby trwała od kilku dni do tygodnia, gdyż tyle właśnie wynosi czas przeżywalności wirusa.

Zastanawiasz się nad nowym autem i nie wiesz co zrobić ze starym? Sprawdź nasz auto skup Warszawa!

Dezynfekcja

Po czasie kwarantanny znacząco spada ryzyko zakażenia. Kupno samochodów używanych wiąże się ze starannym przygotowanie pojazdu przed pierwszą jazdą. Zanim zaczniesz cieszyć się nowym nabytkiem, użyj środka odkażającego do przetarcia wszystkich powierzchni, szczególnie najczęściej dotykanych. Mowa tu o klamkach (zarówno drzwi, jak i bagażnika), kierownicy, desce rozdzielczej czy drążku zmiany biegów. Nie zapomnij także o lusterku wstecznym, przyciskach do regulacji lusterek bocznych czy ustawień fotela oraz drążku hamulca ręcznego. Zdezynfekuj też wszelkie uchwyty, np. te do otwierania schowków. Warto również rozważyć odkażenie klimatyzacji.

Jakie środki do dezynfekcji wybrać?

Do dezynfekcji najlepszy będzie roztwór alkoholu etylowego 60-70%. Można także użyć dostępnych w aptekach środków ze spryskiwaczem, co znacznie ułatwi zadanie. Jeżeli nie jesteś pewny czy dany środek nie uszkodzi powierzchni, najlepiej zapytać o to sprzedawcy. Nie warto używać szorstkiej szmatki, ponieważ może ona zostawiać zarysowania. Zamiast tego dobrze jest zaopatrzyć się w miękką mikrofibrę. Gdy skończysz cały proces odkażania, koniecznie wywietrz samochód, aby nie nawdychać się chemikaliów.

Zobacz podobne wpisy